NY PRIS

Drømmer du om natur, fred og højt til himlen – tæt på hav og klit?

Kun ca. 12 km fra Skagen udbydes denne sjældne og naturskønne landejendom med knap 12 ha samlet jordtilliggende – en enestående mulighed i det attraktive område mellem Skagen, Kandestederne og den børnevenlige badestrand i Hulsig. Her får du det bedste af Vendsyssels storslåede natur – med under 5 km til Vesterhavets vilde klitter ved Kandestederne, knap 3 km til den dejlige strand i Hulsig og blot 12 km til livet, kulturen og charmen i Skagen.

Naturen som nærmeste nabo – Ejendommen omkranses af ca. 10,5 ha jord, der ligger samlet lige uden for døren og skaber en helt privat oase med marker og åbne vidder. Ved indkørslen bydes du velkommen af et stort vandhul og på arealerne opleves et rigt dyreliv med både rådyr og dådyr.

Yderligere ca. 1,5 ha ligger smukt på klitryggen ud mod Skagen Klitplantage – her finder du din helt egen, ugenerede plet, hvor både solopgang og solnedgang kan nydes i stilhed. Jorden giver oplagte muligheder for hestehold eller mindre dyrehold og er ideel for dig, der ønsker plads omkring dig – hvad enten det er til fritid, hobby eller erhverv.

Velindrettet bolig med fleksible muligheder – Stuehuset fremstår med eternittag og delvist nyere vinduer fra 2006 og rummer en god og funktionel planløsning: Stort bryggers med oliefyr og klinkegulv – To gode værelser – Badeværelse med bruseniche – Soveværelse – Køkken fra 2006 med nyere karnap, gulvvarme og spiseplads – Rummelig stue med brændeovn, spiseplads og udgang til sydvendt, helt ugeneret terrasse.

Boligen rummer desuden en separat afdeling/lejlighed med egen indgang – perfekt til udlejning, generationsbolig. Her finder du: Entré med trappe til 1. sal – Soveværelse med skabe – Stue/køkken med spiseplads og varmepumpe – Badeværelse med el-gulvvarme – Stort værelse på 1. sal. En oplagt mulighed for ekstra indtægt eller fleksibel anvendelse.

Gode udbygninger med mange anvendelsesmuligheder – Ejendommen byder på hele 129 m² garage-/udhusbygning med to porte, carport og værkstedsplads.
Derudover: Løsdrift/læskur på 39 m² på marken – To udhuse på hhv. 31 m² og 26 m² -Yderligere 195 m² bygninger.

En ejendom med sjæl og potentiale – Dette er en sjælden mulighed for at erhverve en større landejendom i et af Danmarks mest attraktive naturområder – med nærhed til hav, klit, plantage og byliv. Her får du fred, frihed og masser af plads – både ude og inde. En ejendom, der skal opleves. 🌾

Lundholmvej 3

, Hulsig

9990
Skagen
Sagsnr. 15612669
  • Kontantpris
    3.645.000 kr.
  • Boligareal m²
    211
  • Erhvervsareal m²
    363
  • Udhus m²
    57
  • Bebygget areal m²
    211
  • Grundareal m²
    118.165
  • Etager
    1
  • Antal værelser
    5
  • Antal stuer
    2
  • Byggeår
    1873
  • Energiklasse
    G

Økonomi

  • Brutto ex. ejerudgifter
    19.536 kr.
  • Netto ex. ejerudgifter
    15.835 kr.
  • Udbetaling
    185.000 kr.
  • Ejerudgifter pr. mdr
    2.126 kr.
Visninger
2967
Ronnie Calundan
Ronnie Calundan
Ejendomsmægler M.D.E

Lignende boliger

Hent dokumenter

Vis salgsopstilling

Når du bestiller salgsmateriale, godkender du at vi gemmer de indtastede personoplysninger og at vi må kontakte dig telefonisk eller via e-mail vedrørende ejendommen. Du kan se vores persondatapolitik her!

Der kan gå op til 5 min før du modtager salgsopstillingen.

Book en fremvisning

Når du bestiller en fremvisning, godkender du, at vi gemmer ovenstående indtastede personoplysninger, og at vi må kontakte dig telefonisk eller via e-mail.​ Du kan se vores persondatapolitik her!